Очищення газів в сухих механічних пиловлоулювачах
Фільтруючі перегородки досить різноманітні за своєю структурою, але в основному вони складаються з волокнистих або зернистих елементів і умовно поділяються на такі типи:
гнучкі пористі перегородки - тканинні матеріали з природних, синтетичних або мінеральних волокон; неткані волокнисті матеріали (войлочні, клеєні та іглопробивні матеріали, папір, картон, волокнисті матеріали); комірчасті листи (губчаста гума, пінополіуретан, мембранні фільтри);
напівтверді пористі матеріали - шари волокон, стружка, в'язані сітки, розташовані на стійких пристроях або затиснуті між ними;
жорсткі пористі перегородки - зернисті матеріали (пориста кераміка або пластмаса, спечений або спресованні порошки металів, пористе скло, вуглеграфітові матеріали та ін.); волокнисті матеріали (сформовані шари з скляних і металевих волокон); металеві сітки і перфоровані листи.
В процесі очищення запиленого газу частинки наближаються до волокон або до поверхні зерен матеріалу, стикаються з ними й осаджуються головним чином у результаті сил інерції і електростатичного притягання.
Проходячи через фільтруючу перегородку, потік розділяється на тонкі струмки, які безперервно роз'єднуються і змикаються. Частинки, які володіють інерцією, прагнуть переміщатися прямолінійно, стикаються з волокнами, зернами і утримуються ними. Такий механізм характерний для захоплення крупних частинок і виявляється сильніше при збільшенні швидкості фільтрації. Електростатичний механізм захоплення порошин виявляється в тому випадку, коли волокна несуть заряди або поляризовані зовнішнім електричним полем.
У фільтрах уловлені частинки накопичуються в порах або утворюють пиловий шар на поверхні перегородки, і таким чином самі стають, для порошин які знову надходять, частиною фільтруючого середовища. У міру накопичення пилу пористість перегородки зменшується, а опір зростає.
Тому виникає необхідність видалення пилу і регенерації фільтра.
Залежно від призначення і величини вхідної і вихідної концентрації фільтри умовно поділяють на три класи:
фільтри тонкого очищення (високоефективні або абсолютні фільтри) - призначені для уловлювання з дуже високою ефективністю (> 99%) в основному субмікронних частинок з промислових газів з низькою концентрацією вхідною (<1 ) і швидкістю фільтрування <10 см / с. Фільтри застосовують для уловлювання особливо токсичних часток, а також для ультратонкого очищення повітря при проведенні деяких технологічних процесів, що не допускають присутності пилу. Фільтри тонкого очищення не піддаються регенерації;
повітряні фільтри - використовують в системах приточної вентиляції та кондиціонування повітря. Працюють при концентрації пилу менше 50, при високій швидкості фільтрації - до 2,5-3,0 м / с. Фільтри можуть нерегенеруватися і регенеруватися;
промислові фільтри (тканинні, зернисті, грубоволокнисті) застосовуються для очищення промислових газів з концентрацією пилу до 60. Фільтри регенеруються.
Цікаві статті з розділу
Забруднення навколишнього природного середовища
Земля – це планета на якій ми
живемо. З космосу вона виглядає, як прекрасна, біла з блакитним куля. Більша
частина Землі покрити голубою водою океанів та морів. Суша Землі – коричневого
кол ...
Історичні аспекти заповідної справи на Херсонщині
Актуальність теми. З метою охорони природних ландшафтів від надмірних
змін внаслідок господарської діяльності людини на території України створюють
природоохоронні території. Найважливішими ...
Сучасні напрямки природоохоронної пропаганди
Всім добре відомо, що таке реклама. Її вплив на свідомість
окремих осіб та суспільну свідомість в цілому останнім часом стає все
помітнішим. Не важко помітити, що реклама стосується речей. П ...