Створення Донецького Гідрометцентру
Кожний день мільйони людей різних професій та віку з зацікавленням очікують повідомлення про погоду. І це не дивно. Від погодних умов залежить врожай, умови рибалки, стан хворого і, насамперед, наш настрій. На протязі століть людство вимушено пристосовуватися до примхів погоди і клімату. В наслідок стихійних лих, за останні 10 років загинуло 1,25 млн. людей, нанесено матеріальних збитків цивілізації миру в розмірі 33 млрд. доларів.
Спостереження за гідрометеорологічними умовами на території області були організовані ще в позаминулому віці (1887-89р. ) в м. Артемівську (Бахмут), Маріуполі. Активний розвиток гідрометеорологічної мережі припав на 20-ті роки 19 століття. Перший прогностичний підрозділ (Гідрометбюро) був утворений у м. Маріуполі в 50-ті роки, з 60-х років була створена Донецька гідрометобсерваторія, на базі якої з 1989 року існує Донецький обласний центр з гідрометеорології (Донецький ЦГМ), який є оперативно-виробничим підрозділом Державної гідрометеорологічної служби України і здійснює державну політику в сфері гідрометеорологічної діяльності на єдиній систематичній основі в Донецькій області.
Цікаві статті з розділу
Адміністративні правопорушення в галузі охорони природи
Проблемою ефективного
природокористування, забезпечення суспільства необхідними життєвими умовами ще
в античні часи впливали на формування світогляду й сприйняття природи як єдиної
системи. ...
Моніторинг екологічного стану ґрунтів сільськогосподарського призначення
Проблема збереження ґрунтового покриву сільськогосподарських угідь та родючості ґрунтів набула загрозливих масштабів. Це пов’язано зі значною розораністю території, із збільшенням викидів у земл ...
Еволюція та сучасний склад атмосфери
Земля, як і більшість інших планет, оточена газовою оболонкою
- атмосферою. Атмосферне повітря - основний компонент біосфери. Перша наукова
праця, в якому узагальнюються уявлення про атмосфе ...