Створення Донецького Гідрометцентру
Кожний день мільйони людей різних професій та віку з зацікавленням очікують повідомлення про погоду. І це не дивно. Від погодних умов залежить врожай, умови рибалки, стан хворого і, насамперед, наш настрій. На протязі століть людство вимушено пристосовуватися до примхів погоди і клімату. В наслідок стихійних лих, за останні 10 років загинуло 1,25 млн. людей, нанесено матеріальних збитків цивілізації миру в розмірі 33 млрд. доларів.
Спостереження за гідрометеорологічними умовами на території області були організовані ще в позаминулому віці (1887-89р. ) в м. Артемівську (Бахмут), Маріуполі. Активний розвиток гідрометеорологічної мережі припав на 20-ті роки 19 століття. Перший прогностичний підрозділ (Гідрометбюро) був утворений у м. Маріуполі в 50-ті роки, з 60-х років була створена Донецька гідрометобсерваторія, на базі якої з 1989 року існує Донецький обласний центр з гідрометеорології (Донецький ЦГМ), який є оперативно-виробничим підрозділом Державної гідрометеорологічної служби України і здійснює державну політику в сфері гідрометеорологічної діяльності на єдиній систематичній основі в Донецькій області.
Цікаві статті з розділу
Основні типи забруднювачів повітряного басейну та методи його очищення
Атмосферне повітря – це газова
оболонка Землі зі своїм певним відсотковим складом газів в повітряному
середовищі, з основними складовими, такими як азот – 78%, і кисень – 20%. Але
добре від ...
Екологічний моніторинг
Існування людського суспільства незмінно пов’язане з використанням довкілля як середовища проживання та створення засобів життєзабезпечення - продуктів харчування, сировини й матеріалів для побу ...
Характеристика джерел забруднення атмосферного повітря в басейні річки
Борошномельне
виробництво, завдання якого полягає у переробці зерна на харчове та фуражне
борошно (рос. - мука), є одним з найдавніших надбань людської цивілізації,
коріння якого сягають у надра пе ...