Охорона праці
За станом охорони праці на підприємстві державний нагляд здійснюють державні інспекції по нагляду за охороною праці, органи прокуратури, санітарно-епідеміологічна служба, служби охорони праці державних адміністрацій.
Громадський контроль за станом умов парці та безпекою виробничих процесів на підприємстві здійснюють профспілковий комітет та уповноважені трудових колективів. Адміністративний контроль здійснюють служба охорони праці підприємства, керівники та спеціалісти підприємства.
Забезпечення пожежної безпеки на підприємстві визначається Законом України “Про пожежну безпеку" та “Правилами пожежної безпеки України”.
Забезпечення пожежної безпеки є невід’ємною частиною виробничої діяльності підприємства і в цілому покладається на керівника підприємства та безпосередньо на керівників виробничих підрозділів, в обов’язки яких входять дотримання вимог правил пожежної безпеки, проведення протипожежних інструктажів, що здійснюється одночасно з інструктажами з охорони праці, обладнання виробничих приміщень первинними засобами насіння пожежі. Також виробничі приміщення обладнують пожежними щитами, на яких розміщують ломи, сокири, лопати, багри, відра та біля них ящики з піском і бочки з водою.
Висновки та пропозиції
Висновки:
1. Зібрані літературні джерела по екологічних ризиках і шляхах їх подолання.
2. Дана детальна екологічна характеристика ВАТ „Жашківський маслозавод". Визначені джерела забруднення на підприємстві, забруднюючі речовини, рівні та обсяги викидів.
3. При розгляді технологічних та виробничих процесів проаналізовані хімічні засоби і методи, які поліпшують якість сировини та продукції.
4. Розглянуті загальні методи очистки повітря та методи газоочистки, які здійснюються на ВАТ „Жашківський маслозавод".
5. Проведені розрахунки рівні викидів забруднюючих речовин. Намічені можливості їх зниження.
6. Охарактеризовані заходи, які проводяться на заводі з метою зниження екологічних ризиків.
Пропозиції:
1. ВАТ „Жашківський маслозавод” розміщується в межах міста Жашкова, тому з метою зменшення екологічного навантаження на навколишнє середовище проводити удосконалення систем газоочистки та очистки стічних вод на локальних очисних спорудах.
2. Проводити постійний моніторинг за рівнем викидів в атмосферу, а також розрахунки приземних концентрацій забруднюючих речовин на території заводу та його санітарно-захисної зони.
3. Оскільки метою пітприємства є випуск єкологічно-чистої продукції, без штучних добавок і консервантів, забезпечити її проводячи постійний контроль за якістю сировини та застосовуючи сучасні технології переробки молока.
Цікаві статті з розділу
Моніторинг екологічного стану ґрунтів сільськогосподарського призначення
Проблема збереження ґрунтового покриву сільськогосподарських угідь та родючості ґрунтів набула загрозливих масштабів. Це пов’язано зі значною розораністю території, із збільшенням викидів у земл ...
Біологічні основи інтродукції видів рододендрон в Житомирському Поліссі
Дипломний проект Мельника В.В. "Біологічні основи інтродукції
видів рододендрон в Житомирському Поліссі." Розроблені пропозиції щодо
збереження та охорони рідкісних видів рослин Жи ...
Очищення води за допомогою озонування
Прогрес людства, розвиток культури і саме життя знаходяться в прямій
залежності від запасів, збереження і використання води.
Загальні запаси води на земній кулі за оцінкою М.І. Львовича ск ...