Контроль над станом здоров’я військових ліквідаторів
Крім загальноприйнятих підходів до контролю над станом здоров’я військових ліквідаторів,в умовах динамічності радіаційної обстановки,відсутності належного дозиметричного контролю були розгорнуті значні програми клініко-лабораторного обстеження військових ліквідаторів з метою виявлення у тому числі і випадків неконтрольованого опромінення у дозах,вищих за встановлені ГДД. Проводився клінічний аналіз крові усіх військовослужбовців.
З метою непрямої оцінки доз опромінення військових ліквідаторів було проведено аналіз понад 16 000 результатів гематологічного обстеження,використаного протягом 1986 р. у військовослужбовців,задіяних на типових роботах для ліквідації наслідків аварії: дезактивації території ЧАЕС,населених пунктів 30-кілометрової зони,спеціальній обробці техніки,будівельних роботах тощо. Термін перебування обстежених у районі аварійної ЧАЕС коливався від 1 до 5 місяців.
Результати вибіркового цитогенетичного обстеження військових ліквідаторів за 2-3 дні після виконання радіаційно-небезпечних робіт,у тому числі з дезактивації даху 3-го енергоблоку ЧАЕС,теж не виявили випадків опромінення ліквідаторів у дозах,вищих за гранично допустимі.[5,c.11]
У Чорнобилі заколоситься пшениця.
В управлінні Білорусії розробили програму по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Комплекс заходів розрахований на період до 2020 року та передбачає, зокрема, повернення в сільськогосподарський оборот частини земель, які піддалися радіоактивному забрудненню.
Голова МНС Білорусії Енвер Барієв, представляючи програму, зазначив, що окрім традиційних заходів (таких як радіаційний контроль у чорнобильській зоні та оздоровлення постраждалих громадян) вона припускає «повномасштабний соціально-економічний розвиток» постраждалих районів.
В плані сільського господарства мова йде про впровадження спеціальних технологій, «які дозволяють,умовно кажучи, на брудних землях отримувати чисту продукцію». В управлінні Білорусії розраховують налагодити виробництво продуктів, «які відповідають республіканським і міжнародним нормативам».[6,c.5]
Цікаві статті з розділу
Дослідження якості води в басейні річки Стир
Аналіз сучасного стану водних ресурсів, рівня їх забруднення, екологічного стану є одним із найактуальніших питань сьогодення.
Якість води - це сукупність нормованих хімічних і біологічних характерис ...
Екологічні наслідки проведення меліоративних робіт в Ратнівському районі Волинської області
Волинське Полісся - це край з вологим кліматом та високим рівнем ґрунтових вод. Не випадково тут ще в середині XIX століття під керівництвом науковця генерал-лейтенанта І. Жилінського робилися перші к ...
Глобальні катастрофи, як прояв соціогеоекологічної кризи
Вчення про біосферу останнім часом займає ключові
позиції в еволюційному вченні, оскільки природний відбір є головним
направляючим еволюційним фактором, що включає пристосування організмів д ...