Небезпечні малі дози
У сучасному світі зростає кількість людей, які піддаються впливу невеликих доз радіації. З’ясовується, що опромінення в малих дозах може бути небезпечніше, ніж це слід з загальноприйнятих уявлень радіобіології.
Група співробітників Лабораторії радіаційної біології під керівництвом кандидата біологічних наук Н. Шмакової в своїй праці показала, що при впливі малих доз іонізуючої радіації на клітини, кількість пошкоджених хромосом виявляється в декілька разів вище, ніж можна припустити, спираючись на офіційно прийняту теорію.
Результати дослідження сьогодні достатньо актуальні, оскільки все більше людей стикається з опроміненням малих доз радіації. Іонізуюче опромінення використовується в медицині, науці. Випробування ядерної зброї, викиди в результаті аварій на атомних станціях і другі техногенні фактори збільшують радіаційний фон Землі.
Дослідники вивчили наслідки радіаційної терапії на онкологічних хворих з пухлиною простати.
При терапевтичному опроміненні пухлини кров пацієнтів піддається впливу малих доз радіації. У хворих, які пройшли радіаційну терапію, навіть через рік після опромінення кількість хромосомних порушень в лімфоцитах підвищує норму в -5 6 разів. А це означає, що наслідки впливу малих доз радіації зберігаються впродовж багатьох генерацій клітин.
Цікаві статті з розділу
Агроекологічний моніторинг грунтів
Актуальність теми: Багато пізніше, вже в XX столітті, в науці виник термін моніторинг для визначення системи цілеспрямованих повторних спостережень за одним або більше елементами навколишнього природ ...
Основні типи забруднювачів повітряного басейну та методи його очищення
Атмосферне повітря – це газова
оболонка Землі зі своїм певним відсотковим складом газів в повітряному
середовищі, з основними складовими, такими як азот – 78%, і кисень – 20%. Але
добре від ...
Моніторинг атмосферного повітря
Атмосфера - це повітряна оболонка Землі, значення якої важко переоцінити. Збереження теплоти і захист живих організмів від згубних доз космічного випромінювання, джерело кисню для дихання, вуглекислог ...