Засоби вимірювальної техніки, призначені для вимірювання вмісту важких металів і радіонуклідів
Гамма-спектрометр сцінтіляційний «Спектр-гамма» дає змогу визначити вміст гамма-випромінюючих радіонуклідів у продуктах харчування, зразках ґрунту, буді-нельних матеріалах, лісоматеріалах та в інших об'єктах навколишнього середовища.
Бета-спектрометр сцінтіляційний «Спектр-бета» призначений для вимірювання вмісту стронцію-90 у продуктах харчування та інших пробах органічного походження.
За допомогою альфа-радіометра сцінтіляційного «Спектр-альфа» з'ясовують сумарну альфа-активність у пробах ґрунту, води і т. д. шляхом вимірювання певних зразків, підготовлених випарюванням, спалюванням, концентруванням.
Влаштування малого фону УМФ-2000 використовується для вимірювання сумарної альфа-бета-активності природної і питної води, а також сумарної активності бета-випромінюючих і сумарної активності альфа-випромінюючих нуклідів у пробах, отриманих після радіохімічної екстракції або концентрування.
Спектрометр енергії гамма-випромінювання сцінтіляційний «СЕГ-001 м», «АКП-С», «Лісовик» призначений для проведення експрес-контролю вмісту радіонуклідів в грибах, ягодах, фруктах, овочах та інших харчових продуктах, оскільки радіонукліди через трофічні ланцюги живлення з ґрунту переходять у рослини, з них - до тварини (або при споживанні рослинницької продукції до людей), з тваринницькою продукцією - до людей. Час контролю в секундах для грибів і ягід становить від 50 до 20; м'яса, риби - 10-140; молока - 25-100; фруктів - 35-370; картоплі - 45-460. Прилад має модифікації з електронними вагами і вмонтованим принтером - «СЕГ-001 м», «АКП-С» та внесений у реєстри ЗВТ України, Російської Федерації, Білорусі [4].
ВИСНОВКИ
Метрологічне забезпечення контролювання забруднення атмосфери передбачає відбір проб, забезпечення атестованими методиками вимірювань, засобами вимірювальної техніки;
метрологічне забезпечення контролювання якості води передбачає вирішення таких завдань: визначення необхідного ступеня очистки стічних вод; прогнозування якості води на перспективу; забезпечення робіт необхідною вимірювальною, лабораторною, нормативною базою; встановлення у певному створі необхідного ступеня очистки та ін.;
якщо порівнювати забезпеченість приладами та апаратами, на 1му місці, безперечно, знаходиться повітряне середовище, на 2му - водне, на 3му ж - ґрунтове;
велику увагу також приділяють засобам вимірювальної техніки, призначені для вимірювання вмісту важких металів і радіонуклідів, що охоплює контроль не тільки трьох компонентів НПС, що розглядались нами раніше (повітряне, водне, ґрунтове середовища), а і продукції рослинництва та тваринництва.
апаратне та приладне забезпечення найбільш розвинуте саме для контролю вмісту важких металів та радіонуклідів у повітряному середовищі та продуктах харчування;
наразі, прилади модернізують
Цікаві статті з розділу
Екологічна оцінка стану атмосферного повітря в зоні впливу викидів стаціонарного техногенного джерела
Метою даної роботи є обґрунтування теоретико-методологічних засад та набуття практичних навичок екологічної оцінки стану атмосферного повітря в зоні впливу викидів стаціонарного техногенного джерела.
...
Еколого-економічні аспекти раціонального природокористування
Суттєво:
Після
вивчення матеріалу ви повинні:
Знати:
- що
таке екологічний збиток; з яких витрат він складається;
- як
встановлюється плата за забруднення навколиш ...
Регіональні особливості природно-заповідного фонду Корюківського району
За останній час ПЗФ (природно-заповідний
фонд) держави суттєво змінився, зокрема, більше ніж у двічі зросла його площа.
Це сталося не тільки завдяки створенню багатьох нових об'єктів, в тому ...