Стан атмосферного повітря
Для більшості крупних міст характерне надзвичайно сильне і інтенсивне забруднення атмосфери. По більшості забруднюючих агентів, а їх в місті налічується сотні, можна з упевненістю сказати, що вони, як правило, перевищують гранично допустимі концентрації.
Підприємствами області в атмосферне повітря викидається більше 300 забруднюючих речовин, що враховуються.
У місті Пенза викиди АООТ «Біосинтез» при несприятливих метеоумовах в минулі роки і в окремі періоди створювали приземні концентрації бутилацетата, бутанола, ацетону, гранично-допустимі, що у декілька разів перевищують.
У м. Кузнецьк до кінця дев'яностих років валові викиди зменшилися більш ніж на 50%. Такі заводи, як «Приладів і конденсаторів», АТ «Кузтекстільмаш», завод «Приладів і феритів», що є основними забруднювачами атмосфери, значно скоротили об'єм продукції, що випускалася, тому вплив на їх стан атмосфери міста став незначний.
У р. Нікольськ систематично реєструється наявність підвищених концентрацій з'єднань свинцю і фтористого водню, характерних для викидів заводу «Червоний гігант».
За даними госгідрометеослужби індекс забруднюючих речовин по п'яти інгредієнтах в місті Пенза на початок цього тисячоліття складав 5,54. середньорічних концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі досягали 2,3 ГДК, по формальдегіду, 1 ГДК по діоксину азоту, 0,7 ГДК по фенолу і пилу, 0,1 ГДК по діоксину сірі. Найбільш забрудненим є район того, що має в своєму розпорядженні АТ «Пензхиммаш», АТ «Пензтяжпромарматура», «Арбековськох котельної» і автомагістралей з інтенсивним рухом. Тут середньорічна концентрація діоксину азоту склала 2 ГДК.
Викиди автомобільного транспорту на жвавих автомагістралях і перехрестях роблять значний вплив на полягання атмосферного повітря в приземному шарі над м. Пенза. Спеціалізованою інспекцією комітету постійно наголошуються підвищення ГДК окислу вуглецю, фенолу, двоокису азоту, формальдегіду, діоксину сірі.
Цікаві статті з розділу
Функціонально-просторовий аналіз стану й розвитку регіональної екомережі в контексті збалансованого розвитку (на прикладі агросфери Поділля)
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України
Науковий консультант:
док ...
Вплив діяльності людини на довкілля
В умовах науково-технічного прогресу значно
ускладнились взаємовідносини суспільства з природою. Людина отримала можливість
впливати на хід природних процесів, підкорила сили природи, почала ...
Екологічні проблеми, пов’язані з експлуатацією теплових двигунів
Світу, в якому ми живемо, загрожує серйозна небезпека. Втручання людини у тендітну рівновагу природи - розвиток техніки і промисловості - може нанести непоправну шкоду оточуючому нас прекрасному довкі ...