Безпека в екології людини
Тривожні тенденції. Деякі тенденції розвитку, які, якщо їх не стримувати, можуть мати важливі негативні наслідки для якості навколишнього середовища в цілому.
Енергія. 25 % зростання до 2010 р., якщо не відбудеться зміни в зростанні споживання енергії, що склалося, обернеться в 20 % зростання викидів (відносно 1987 р.).
Транспорт. 25 % зростання числа машин і 17 % зростання перевезень до 2000 р. (відносний 1990 р.).
Сільське господарство. 63 % зростання використання добрив між 1970 і 1988 рр.
Нова стратегія. Загальна мета – підвищення добробуту всіх городян.
Визначальними екологічними проблемами залишаються зміна клімату, окислення, водне забруднення, деградація і ерозія ґрунтів, управління відходами і т.д. Проте стратегія дій повинна створювати нову взаємодію між групами осіб (уряд, підприємства, громадськість) і економічними секторами (промисловість, енергетика, транспорт, сільське господарство і туризм). Це може бути зроблено найефективніше в межах структури Співтовариства. Без повної структури Співтовариства, усередині якої всі дії можуть бути об'єднані, що дії, вироблювані окремими державами, регіонами або окремими особами не матимуть свого повного ефекту. Роль уряду полягає в тиску на виробників з метою компенсації екологічних витрат. В більшості випадків забруднення атмосфери, води, землі відбувається тому, що немає індивідуального власника. Проте при цьому необхідно оцінювати допустимий рівень забруднення навколишнього середовища, зростання витрат для суспільства, зміни в структурі виробництва. Система урядових дій це законодавство, штрафи, контроль, оподаткування.
Зокрема: За наявності високих заводських труб велика частина промислових викидів йде у верхні шари атмосфери і переноситься повітряними масами. Подальше зменшення викидів зажадає серйозних капіталовкладень, а то і повній ліквідації виробництва, його організації у іншому місці. Це занадто дорого. Інший приклад. Потрібно побудувати очисні споруди для промислових стічних вод. Велику небезпеку представляє забруднення річок, оскільки річки є джерелом питної води. Постійне зростання населення і промисловості швидко збільшує потреби в прісній воді. Наприклад, в даний час проводиться до 40 тільки біохімічних тестів, що дозволяють встановити токсичність речовини. Гігієністи за допомогою найсучасніших методів з'ясовують потенційну «агресивність» того або іншого з'єднання, включаючи вивчення можливого канцерогенного, ембріотропного, мутагенного, алергічного дій.
Цікаві статті з розділу
Вплив діяльності людини на довкілля
В умовах науково-технічного прогресу значно
ускладнились взаємовідносини суспільства з природою. Людина отримала можливість
впливати на хід природних процесів, підкорила сили природи, почала ...
Адміністративні правопорушення в галузі охорони природи
Проблемою ефективного
природокористування, забезпечення суспільства необхідними життєвими умовами ще
в античні часи впливали на формування світогляду й сприйняття природи як єдиної
системи. ...
Забруднення навколишнього природного середовища
Земля – це планета на якій ми
живемо. З космосу вона виглядає, як прекрасна, біла з блакитним куля. Більша
частина Землі покрити голубою водою океанів та морів. Суша Землі – коричневого
кол ...