Рівні циркуляції інформації усередині антропоекосистеми
I рівень етнічний запас культурних цінностей, релігійно-магічних уявлень, які входять в етнічну самосвідомість спільності і зумовлюють включення її саме до складу даного народу.
II рівень (умовно може бути названий «міжсистемний») ті знання і уявлення, які пов'язані з відношенням даної системи з іншими антропоекосистемами схожого або протилежного типу (тобто все те, що входить в сферу обміну і контактів).
III рівень (умовно може бути названий «локальний») _ ті конкретні знання, які накопичені в колективі і які складають його вузько локальну специфіку: певні агротехнічні навики і спостереження, отримані в процесі ведення землеробського господарства на даних ґрунтах, навики пасіння тварин в умовах іменного даного ландшафту і вибору кращих пасовищ і т.д.
По Б.Б Прохорову (2001) будь-яка Антропоекосистема займає певний простір, існує на конкретній території. Змінюється площа антропоекосистеми - міняється і сама система. Трансформація однієї системи в іншу може відбуватися еволюційним шляхом, поступово, без яких-небудь екстремальних катаклізмів. Зміна території антропоекосистеми найчастіше відбувається впродовж достатніх тривалих історичних проміжків часу і пов'язане з її саморозвитком, тобто мова йде про просторово-часовій динаміці.
Вивчення антропоекосистем переслідує певну мету:
1) виділення конкретної системи з безлічі інших об'єктів; вивчення структури системи; вивчення поведінки системи;
2) прогнозування поведінки системи;
3) управління системою. Знання про антропоекосистемі, отримані шляхом аналізу і оцінки процесів, що відбуваються в ній роблять реальним прогноз поведінки системи, який, у свою чергу, намічає шляхи управління якщо не всією системою, то окремими її блоками, що приводить до часткової (іноді до тотальної) оптимізації всієї системи.
Цікаві статті з розділу
Літосфера
Літосфера - кам'яна оболонка Землі,
яка включає земну кору завтовшки від 6 (під океанами) до 80 км (гірські
системи). Земна кора складена гірськими породами. Частка різних гірських порід
у ...
Екологічна оцінка стану атмосферного повітря в зоні впливу викидів стаціонарного техногенного джерела
Метою даної роботи є обґрунтування теоретико-методологічних засад та набуття практичних навичок екологічної оцінки стану атмосферного повітря в зоні впливу викидів стаціонарного техногенного джерела.
...
Сучасний екологічний стан Антарктичного півострова
Антарктичний півострів - це постійна низька температура повітря, майже постійні сильні вітри. Високий рівень ультрафіолетового опромінювання, низький атмосферний тиск і розріджене повітря теж не підні ...