Заходи щодо покращення екологічного стану та підвищення курортно-рекреаційного потенціалу Херсонської області
Проведено визначення токсичності 69 проб зворотної та природної води методом біотестування 24-х підприємств (52 проби) та 2-х водних об’єктів (17 проб).
На виконання вимог Державної екологічної інспекції в Херсонській області та управлінням водного господарства виготовлена проектна документація для одержання державного акту на водоохоронну зону Краснознам’янського магістрального каналу довжиною 2 км та площею 25,32 га. [35]
Великий резонанс в області в останні роки має вирощування рису в Скадовській курортній зоні.
Дослідною станцією рису разом з іншими науковими центрами і лабораторіями України розроблена нова технологія вирощування рису.
На нашу думку, основними технологічними особливостями, які забезпечують екологічну рівновагу, є наступні:
застосування пестицидів тільки нового покоління з коротким періодом розпаду діючої речовини, внесення засобів захисту рослин тільки наземним способом, застосування агротехнічних методів боротьби з бур’янами;
недопущення проточності води з рисових чеків після обробки посівів пестицидами. [32]
Поводження з відходами (зберігання, видалення, знешкодження та утилізація). Не вирішеною залишається проблема поводження з побутовими відходами. Будівництво полігонів твердих побутових відходів (ТПВ) та оформлення земельних ділянок під полігони твердих побутових відходів у відповідності до Земельного кодексу України є найгострішою проблемою, особливо в районах рекреаційного призначення.
Для ефективного вирішення питань, пов’язаних з поводженням з побутовими відходами в області, рішенням обласної ради від 06 січня 2005 року № 341 затверджена Програма поводження з твердими побутовими відходами, якою визначені основні напрямки розв’язання завдань з реалізації державної політики у сфері поводження з відходами. Виконання Програми відповідно до своїх повноважень забезпечує управління житлово-комунального господарства обласної державної адміністрації. Фінансування заходів Програми поводження з твердими побутовими відходами в області здійснюється за рахунок місцевих рад. [35]
Необхідно створити в області механізми та системи цивілізованого збору, сортування та переробки твердих побутових відходів. На даний час в Херсонській області є певні позитивні приклади у підходах до цивілізованого вирішення питань поводження з ТПВ, але вони поодинокі і не мають відповідної підтримки. Так, на полігонах ТПВ м. Скадовська, смт Лазурне, с.Красне та с.Новомиколаївка Скадовського району проводиться сортування побутових відходів з видаленням вторинної сировини.[26]
Питання про стан водних ресурсів, забруднення атмосферного повітря, поводження з відходами постійно періодично висвітлюються в газеті держуправління „Екологічний вісник Херсонщини” та в журналі „Екологічний бюлетень”
Висновки
Таким чином, виходячи з результатів нашого дослідження ми можемо зробити такі висновки: що Херсонська область має вигідне фізико-географічне положення для розвитку рекреаційно-курортної діяльності. Адже Херсонська область розташована в басейні нижньої течії Дніпра в межах Причорноморської низини. Омивається Чорним і Азовським морями, Сивашем та Каховським водосховищем.
Вона є однією з областей з найбільш чистим повітрям в Україні, що пов’язано зі специфічною спеціалізацією господарства - розвиток мають переважно аграрний сектор економіки разом з харчовою промисловістю.
Цікаві статті з розділу
Вимірювальні канали контрольно-вимірювальних систем в екології
Температура, як параметр теплового процесу, не піддається безпосередньому
вимірюванню. Одночасно вона є функцією стану речовини i зв'язана з внутрішньою
енергією тіл, а через енергію зв'язан ...
Гідрологічні характеристики річки
Територією
Сумської області протікає 165 річок довжиною понад 10 км кожна, які належати,
до басейну Дніпра. Найбільші з них: Десна з притокою Сеймом, Ворскла, Сула,
Псел. Хорол. Густота річкової сі ...
Ландшафтна екологія
Ландшафтна екологія – наука про
комплексні взаємовідносини в екосистемах з географічної та екологічної точки
зору. Для позначення просторової взаємодії природних явищ в рамках визначеного
е ...