Місцезнаходження та історія створення
Національний парк “Біловезька пуща” розташований на території Каменецького і Пружанского районів Брестської області і Свислочского району Гродненскої області. Адміністративний центр національного парка знаходиться в селищі Каменюки Каменецького району. Державний національний парк “Біловезька пуща”, розташований на території Республіки Білорусь, являє собою єдиний природний комплекс з Біловезьким національним парком Республіки Польща. Площа національного парку складає з білоруської сторони 87 363 га; з польської – 10 501 га.
“Біловезька пуща” – один із найстарших заповідників у світі. Як охоронна природна територія Біловезька пуща відома з кінця XIV – початку XV ст., коли Великий князь Ягайло оголосив її заповідною. Територія Біловезької пущі в кінці XIII – початку XIV ст. володіють литовські князі, в 1386 г. пуща перейшла у володіння Речі Посполитої, а в 1795 г. – увійшла в склад Росії. Після закінчення Першої світової війни Біловезька Пуща належить Польщі, а з 1939 р. входить у склад Білоруської РСР і отримує статус державного заповідника. Після закінчення Другої світової війни частина заповідника разом з його історичним центром - селищем Біловежа відійшли до Польщі. В серпні 1957 р. заповідник був реорганізований в Державне заповідно-мисливське господарство, основним завданням якого стало розведення диких тварин і організація полювань для високопоставлених чиновників. Постановою Радою Міністрів Республіки Білорусь від 16 вересня 1991 р. № 352 ГЗОХ був реорганізований і в його межах з метою збереження унікального природного комплексу, а також створення умов для екологічного і естетичного виховання нащадків був створений перший в Республіці Білорусь державний національний парк “Біловезька пуща”.
В 1992 р. рішенням ЮНЕСКО Біловезька пуща включена в Список всесвітнього та культурного і природного спадщини, в 1993 г. їй присвоєний статус біосферного заповідника, а в 1998 г. – статус ключової орнітологічної території міжнародного значення. В 1997 р. національний парк “Біловезька пуща” нагороджений дипломом Ради Європи за успіхи в охороні природи.
Цікаві статті з розділу
Екологічний аналіз виробничої діяльності заводу ГТВ ЗАТ Росава в м. Біла Церква при промисловому виробництві продукції
Дипломна
робота складається з 4 розділів. В першому розділі приведена загальна характеристика
підприємства ЗАТ "РОСАВА". В другому розділі проведений аналіз
основних виробничих пі ...
Екологічний моніторинг
Існування людського суспільства незмінно пов’язане з використанням довкілля як середовища проживання та створення засобів життєзабезпечення - продуктів харчування, сировини й матеріалів для побу ...
Роль ферментативних антиоксидантів при окисному стресі
Стан
оточуючого середовища міст України на даний час потребує переходу до
інтенсивних методів запобігання його забруднення, зокрема до розробки
біологічних методів очистки. Одним з них є зе ...