Вартісна оцінка техногенних відходів
Отже, по проведеним розрахункам наочно видно, що техногенні відходи мають значну ресурсну цінність (591012 грн.), їх переробка доцільна, так як може дати прибуток як в екологічному розумінні, так і в економічному плані.
Виходячи з якісно-кількісних характеристик таких штучних скупчень мінеральних речовин і умов їх залягання, як ТР (при відповідному рівні техніко-технологічного забезпечення і споживчому попиті) вже сьогодні правомірно розглядати як складову природно-ресурсного потенціалу країни, придатну для промислового використання. Вміст хімічних елементів, сполук і мінералів в промислових відходах зазвичай перевищує аналогічні характеристики в природних об’єктах [57].
Такий підхід до поводження з відходами вирішує цілий ряд екологічних, економічних та соціальних проблем. Перш за все, вирішується проблема розміщення відходів, адже займані землі звільняються. По-друге, це економічно вигідно для підприємства - можна отримувати кошти від продажу відходів, які набирають статусу вторинних ресурсів. Також відомо, що залучення в переробку сировини з техногенних родовищ забезпечує скорочення витрат на пошуки нових і розвідку експлуатованих родовищ.
Основним аргументом такого підходу є збереження вичерпних мінеральних ресурсів в надрах, так як використання відходів техногенних родовищ (потенційної вторинної сировини) дозволяє зменшити видобування нових ресурсів.
Цікаві статті з розділу
Екологічна експертиза агроландшафту Сумської області
Ускладнення екологічної ситуації в
країні внаслідок забруднення навколишнього природного середовища функціонуючими
господарськими об’єктами та комплексами обумовило необхідність розробки та
...
Історичні аспекти заповідної справи на Херсонщині
Актуальність теми. З метою охорони природних ландшафтів від надмірних
змін внаслідок господарської діяльності людини на території України створюють
природоохоронні території. Найважливішими ...
Екологічні проблеми міст України
Сучасній людській цивілізації властиві стрімкі темпи урбанізації. Вони вирішальне зумовлені двома факторами — «демографічним вибухом» другої половини XX ст. та науково-технічною рево ...