Атмосферне повітря
Станом на 31.12.2002 р., відповідно до постанови КМУ від 13.12.2001 р. № 1655 "Про затвердження Порядку ведення державного обліку в галузі охорони атмосферного повітря", в області взято на державний облік 265 об'єктів, які справляють або можуть справити шкідливий вплив на здоров'я людей і стан атмосферного повітря , не взято - 184 об'єктів.
Чернігівським обласним центром з гідрометеорології проводились спостереження за станом забруднення атмосферного повітря в м. Чернігів на двох стаціонарних постах.
Загальний рівень забруднення повітря в місті був нижче середнього по території спостережень гідрометслужби України.
Протягом 2002 р. в атмосферному повітрі міста спостерігався підвищений вміст окису азоту (1,6 ГДК). Середньорічні концентрації інших основних домішок дорівнювали: по двоокису сірки - 0,5 ГДК, по окису вуглецю - 0,3 ГДК, по пилу - 0,1 ГДК. Середньорічний вміст важких металів (залізо, кадмій, марганець, мідь, нікель, хром, цинк) був значно нижчий ГДК.
У порівнянні з попереднім роком спостерігалось незначне зниження рівня забруднення атмосферного повітря пилом та окисом вуглецю, незначне підвищення двоокису азоту. Вміст інших домішок не змінився.
За даними обласної санітарно-епідеміологічної станції спостереження за станом атмосферного повітря проводиться на маршрутних постах в м.м. Чернігові, Ніжині, Пилуках, Н-Сіверському по пилу, сірчаному ангідриду, окису вуглецю, двоокису азоту, фенолу, формальдегіду, сірчаній кислоті, толуолу, аміаку, свинцю, сірководню, бензолу.
Питома вага результатів дослідних проб атмосферного повітря в житловій забудові населених пунктів, що перевищують ГДК , складає 3,8% проти 6,07% в 2001 р., в сільських поселеннях - 12,7%.
Цікаві статті з розділу
Розрахунок максимальної нестачі кисню при органічному забрудненні р. Сіверський Донець
Серед розчинних
речовин, що потрапляють в океан із суші, велике значення для мешканців водного
середовища мають не тільки мінеральні, біогенні елементи, але й органічні
залишки. Винесення в ...
Роль лісу в екологічній стабілізації ландшафтів
Біорізноманітність
України є її національним багатством. Особливості географічного положення
України рельєф, клімат та історичний розвиток зумовили формування на її
території багатої рослин ...
Екологічна проблема Дніпра
Вода
є незамінною складовою існування і розвитку життя на Землі. Легка доступність
води для більшості людей призвела до того, що на неї почали дивитися як на
невичерпний дар природи. Однак ...