Перспективи використання техногенних родовищ
. Підвищення продуктивності праці за рахунок рентабельної переробки вже видобутої сировини, що є, по суті, готовим напівпродуктом і знаходиться поблизу діючих підприємств, що особливо важливо для тих з них, для яких через виснаження сировинної бази виявляються не завантаженими виробничі потужності, і вивільняється робоча сила.
. Поліпшення умов праці, так як техногенні родовища розташовані на поверхні Землі на відміну від все більш глибокозалягаючих звичайних родовищ корисних копалин.
. Виробництво дешевих будівельних матеріалів (пісок, щебінь, гравій, цемент, абразиви, матеріал для насипання дорожнього полотна, будівництва гребель, дамб, і т.д.), а зі шлаків - шлаковати, жужільного лиття (бруківка, тюбінги, плитки, бордюрний камінь і т.д.), литого жужільного щебеню, склокерамічних виробів, в’язких добавок у цемент, мінеральних добавок для поліпшення ґрунтів, добрив для сільського господарства та ін.
. Звільнення займаних ними земель, їх рекультивацію і ліквідацію джерел забруднення НС, тим самим поліпшуючи екологічну обстановку навколо діючих підприємств. Це відноситься до тих ТР, освоєння яких супроводжується виробництвом будматеріалів. Якщо ж здійснюється тільки видобуток металів (кольорових, рідкісних і благородних), то,через низький їх вміст, кількість техногенних відходів практично не зменшується [4].
Важливо відмітити цінність пустих порід, адже після вилучення металів з порід, пусті породи придатні для використання будівництві, тобто створенні з пустих порід будівних матеріалів, які відрізняються своєю дешевизною.
Цікаві статті з розділу
Економічний механізм природокористування та природоохоронної діяльності
Нині у світі активізується процес переходу від фронтальної,
споживацької моделі функціонування національних господарств до моделі
екологобезпечного самопідтримуючого соціально-економічного р ...
Екологічна характеристика території природного заповідника Кам'яні Могили
Актуальність: у наш час степові екосистеми піддались найбільш сильному
антропогенному впливу. Розорювання, зрошення, забудова, вплив хімічних
реагентів, монокультура, вітрова та водна ерозія ...
Визначення небезпечної швидкості вітру
Значення небезпечної швидкості вітру
на рівні Флюгера (10м над рівнем землі) знаходять за формулами (2.18.). (2.19),
(2.20.):
при f< 100= 0.5,<0.5; (2.18.)
= . 0.5<<2; (2.19.) ...