Перспективи використання техногенних родовищ
. Підвищення продуктивності праці за рахунок рентабельної переробки вже видобутої сировини, що є, по суті, готовим напівпродуктом і знаходиться поблизу діючих підприємств, що особливо важливо для тих з них, для яких через виснаження сировинної бази виявляються не завантаженими виробничі потужності, і вивільняється робоча сила.
. Поліпшення умов праці, так як техногенні родовища розташовані на поверхні Землі на відміну від все більш глибокозалягаючих звичайних родовищ корисних копалин.
. Виробництво дешевих будівельних матеріалів (пісок, щебінь, гравій, цемент, абразиви, матеріал для насипання дорожнього полотна, будівництва гребель, дамб, і т.д.), а зі шлаків - шлаковати, жужільного лиття (бруківка, тюбінги, плитки, бордюрний камінь і т.д.), литого жужільного щебеню, склокерамічних виробів, в’язких добавок у цемент, мінеральних добавок для поліпшення ґрунтів, добрив для сільського господарства та ін.
. Звільнення займаних ними земель, їх рекультивацію і ліквідацію джерел забруднення НС, тим самим поліпшуючи екологічну обстановку навколо діючих підприємств. Це відноситься до тих ТР, освоєння яких супроводжується виробництвом будматеріалів. Якщо ж здійснюється тільки видобуток металів (кольорових, рідкісних і благородних), то,через низький їх вміст, кількість техногенних відходів практично не зменшується [4].
Важливо відмітити цінність пустих порід, адже після вилучення металів з порід, пусті породи придатні для використання будівництві, тобто створенні з пустих порід будівних матеріалів, які відрізняються своєю дешевизною.
Цікаві статті з розділу
Адміністративні правопорушення в галузі охорони природи
Проблемою ефективного
природокористування, забезпечення суспільства необхідними життєвими умовами ще
в античні часи впливали на формування світогляду й сприйняття природи як єдиної
системи. ...
Фізико-географічна характеристика басейну
Сумська
область розташована у північно - східній частині України. На півночі та сході
межує з Брянською, Курською, та Бєлградською областями Росії, на південному
сході - з Харківською, на півдні - ...
Вплив живих організмів на географічну оболонку
В епоху науково-технічного прогресу особливого значення набувають знання
про життєві процеси на Землі в цілому. Важливу роль у цих процесах відіграють
живі організми. За мільярди років, які ...