Умови формування техногенних родовищ
Значними за обсягом техногенними скупченнями є відвали шлаків. Шлаки, також як і хвости збагачення, використовують за двома напрямками: 1) з них до вилучають метали, 2) залишки використовують як нерудні матеріали, головним чином, будівельні. Повертають технологічний процес для до вилучення заліза доменні і сталеплавильні шлаки. З шлаків кольорової металургії до вилучають цинк, свинець, мідь, нікель. У червоних шлаках, одержуваних на алюмінієвих виробництвах, міститься залізо, алюміній, титан, ванадій, цирконій, галій, ніобій, скандій, рідкісні землі. З піритних огірків сірчанокислого виробництва можливий витяг заліза, золота, срібла, кольорових і рідкісних металів.
З золошлакових відходів теплоелектростанцій можливий витяг рідкісних металів, молібдену, глинозему. Однак більша частина шлаків використовується в будівельній індустрії - як заповнювачі для виготовлення бетонів, сировина для виготовлення силікатних цеглин, добрив, облицювальної плитки, склотари, як заповнювачів тепло-і звукоізоляційних матеріалів [10].
Цікаві статті з розділу
Екологічне обґрунтування кореляційних особливостей зв'язків між організмами та середовищем їх існування
Кореляцією називається неповний зв'язок між досліджуваними явищами. Це
така залежність, коли будь-якому значенню однієї змінної величини може
відповідати декілька різноманітних значень іншої ...
Моніторинг екологічного стану ґрунтів сільськогосподарського призначення
Проблема збереження ґрунтового покриву сільськогосподарських угідь та родючості ґрунтів набула загрозливих масштабів. Це пов’язано зі значною розораністю території, із збільшенням викидів у земл ...
Кліматичні умови
Клімат
області помірно континентальний. Пересічна температура січня - 8,0° на півночі,
- 7,3° на півдні, липня відповідно + 18,6° і +19,8°. Період з температурою
понад +10° становить 149 - 161 день ...