Ґрунти
Ґрунти Херсонщини - важливий компонент її ландшафтів, який в значній мірі визначає спеціалізацію економіки області, спосіб життя її мешканців. Однією з головних особливостей ґрунтів області є досить великий вміст солей. Іншою особливістю є їх солонцюватість.
Найголовнішими ґрунтами Херсонської області є чорноземи (звичайні і південні), каштанові ґрунти (темно-каштанові і каштанові в комплексі з солонцями і солончаками), оглеєні ґрунти подів та дернові ґрунти піщаних терас Дніпра [10].
Чорноземи займають північну і центральну частину області. Лучно-чорноземні ґрунти поширені головним чином в подах, в яких рівень ґрунтових вод знаходиться на значній глибині. Ґрунтоутворюючою породою є лесовидні суглинки. На південь від південних чорноземів залягають залишково слабо - та середньосолонцюваті темно-каштанові ґрунти (більша частина Білозерського району, північні та центральні частини Скадовського, Каланчацького, Чаплинського, Новотроїцького та Генічеського районів). Лучні, лучно-болотні, болотні та торфо-болотні ґрунти мають обмежене поширення на території Херсонської області і розташовані, головним чином, в заплавах Дніпра та Інгульця. Солонці (інколи і солончаки) залягають невеликими плямами серед солонцюватих чорноземів та каштанових ґрунтів. Тільки на ділянках, які прилягають до морів та озера Сиваш, зустрічаються суцільні масиви солонців [24].
Цікаві статті з розділу
Гідрометцентр як суб’єкт екологічного моніторингу
Комплексна лабораторія спостереження за природним середовищем (КЛНЗПС) Донецького центру гідрометеорології (ЦГМ) входить у склад базової системи моніторингу за забрудненням навколишнього середовища, з ...
Стан захисту лісів Чернігівської області
Лісова промисловість – одна з найстаріших галузей, яка,
займаючись заготівлею, механічною обробкою та хімічною переробкою деревини,
виробляє конструкційні матеріали: круглий ліс, вироби з де ...
Екологічний рух світовий досвід та українські реалії
Актуальність теми дослідження проблем екологічної політики
України на сучасному етапі зумовлена об’єктивними потребами національного
розвитку, імперативами сучасної світової глобалізації та ...