Географічне положення
Особливості природи Херсонської області визначаються її географічним положенням на півдні України в межах степової зони Східно-Європейської рівнини. На півдні Херсонська область омивається водами Чорного і Азовського морів. З заходу на схід територія області простягається на 285 км, з півдня на північ майже на 180 км. Крайніми пунктами Херсонської області є: на півночі - селище Федорівка Високопільського району, на півдні - залізнична станція Сиваш (півострів Чонгар) Генічеського району, на заході - мис Середній на півострові Ягорлицький Кут в Голопристанському районі, і на сході - село Новий Азов Генічеського району.
Площа Херсонської області становить 28,5 тис. км2. За розмірами території вона займає 8-ме місце серед областей України.
На заході Херсонська область межує з Миколаївською областю. На півночі - з Дніпропетровською; на сході - з Запорізькою. На півдні, протягом 18 км, межує з Автономною Республікою Крим.
Загальна довжина межі Херсонської області близько 800 км, з них понад 200 км - морські межі [25].
Цікаві статті з розділу
Історичні аспекти заповідної справи на Херсонщині
Актуальність теми. З метою охорони природних ландшафтів від надмірних
змін внаслідок господарської діяльності людини на території України створюють
природоохоронні території. Найважливішими ...
Ерозійні процеси Красноградського району та заходи боротьби з ними
Ґрунти - органо-мінеральний продукт багаторічної спільної
діяльності живих організмів, води, повітря, сонячного тепла й світла. Це
природні утворення, які характеризуються родючістю - здатні ...
Екологічні проблеми Венеції
Венеція (Venezia) - місто в Північній Італії. Це морський курорт, центр міжнародного туризму світового значення, місце проведення міжнародних кінофестивалів, художніх виставок. Венеція - область у поб ...